Afryka

Afryka coraz częściej jest celem wakacji Polaków ze względu na swoje atrakcje turystyczne.

Zróżnicowanie Afryki krajobrazowe i kulturowe powoduje, że ta część świata do dzisiaj nazywana jest Czarnym Lądem kryjącym w sobie mnóstwo egzotyki. Przez Afrykę płynie najdłuższa rzeka świata – Nil i znajduje się tu także największy teren pustynny – Sahara.

Niestety, poza egzotycznymi atrakcjami, kraje afrykańskie należą także do najbiedniejszych na świecie, dotkniętych plagami głodu, biedy czy nieuleczalnych chorób, jak malaria i AIDS. Kontynent targany jest także nadal konfliktami zbrojnymi, choć w częściach spokojniejszych przyciąga coraz liczniej turystów.

Nie jesteś pewien jakie szczepienia są obowiązkowe, a jakie zalecane – ZADZWOŃ TERAZ – KONTAKT

Polecamy wam również zadbać przed wyjazdem o zdrowie waszych zębów! To ważne jeśli chcecie uniknąć nispodziewanej wizyty u dentysty podczas podróży – Dentysta.

Afryka – Szczepienia wymagane podczas podróży do wybranych krajów?

Najczęściej występującymi chorobami w Afryce przeciwko, którym zalecane jest szczepienie:

Afryka – zagrożenia chrobowe

Kontynent afrykański charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym klimatem. Z tego powodu szczepienia w zależności od kraju podróży różnią się od siebie w znaczący sposób. Poważnym problemem jest malaria, która występuje w największej części Afryki, zwłaszcza w strefie tropikalnej. W przypadku wyjazdu do krajów strefy tropikalnej zaszczepienie się może być obowiązkowe. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie rządowej Zalecane szczepienia dla podróżujących.

Przed wyjazdem na wakacje do Afryka zalecamy skonsultować z lekarzem medycyny podróży programu szczepień. Dodatkowo zalecamy przygotowanie podręcznego pakietu medycznego zawierającego wymagane medykamenty oraz leki potrzebne w wypadku pojawienia się objawów najczęściej występujących osób.

Na stronach rządowych znajdziecie także informacje o punktach gdzie można wykonać szczepienia przeciwko żółtej gorączce.

Nie jesteś pewien jakie szczepienia są obowiązkowe, a jakie zalecane – ZADZWOŃ TERAZ – KONTAKT

Jeśli chcecie uniknąć problemów stomatologicznych przed wyjazdem polecamy wam odwiedzić gabinet dentystyczny.

Wykaz krajów i szczepień według kontynentów:

Afryka

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Azja

Europa