Chiny a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Chiny – zagrożenia chorobowe

Wielu spośród naszych rodaków jest zafascynowanych kulturą Chin i obyczajami jego mieszkańców. Z tego powodu Europejczycy wybierają się w podróże do tego azjatyckiego kraju. Jednakże czy jest to w pełni bezpieczny kierunek podróży? Na co uważać w Chinach i jak się przygotować do wyjazdu? Nie ulega wątpliwości, że podróż w kierunku Chin ma znamiona bardzo egzotycznej, a kraj ten pod kontem przygotowania jest wymagający dla każdego turysty, zwłaszcza jeżeli chodzi o profilaktykę zdrowotną.  Planując podróż warto pamiętać, że wakacje w Chinach wiążą się z ryzykiem nabycia występujących endemicznie chorób zakaźnych i pasożytniczych związanych z odmienną strefą klimatyczną. Dlatego też, aby przywieźć z wyjazdu tylko dobre wspomnienia, warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Z kolei o profilaktykę można zadbać wykonując szczepienia zanim zdecydujemy się na podróż do Chin.

Występowanie chorób w Chinach

W Chinach niestety szerzy się malaria, choć w ostatnim czasie co raz głośniej mówi się o tym, że Chińczycy są co raz bliżsi wyeliminowania tej choroby ze swoich terenów. Ryzyko wystąpienia transmisji malarii w Chinach jest niestabilne i zmienia się co roku i to nie tylko w wybranych rejonach, lecz na terenie całego kraju i niezależnie od pory roku. Jako, że Chiny należą do 100 państw, które słyną między innymi z komarzyc, które przemieszczają się po terenie całego kraju – przenoszą nie tylko malarię, ale też inne groźne choroby krwotoczne jak chociażby dengę.

Ponadto w Chinach bardzo popularny jest również wirus zika, który z czasem rozprzestrzenił się również na inne, nie tylko azjatyckie kraje. Inne niebezpieczne choroby występujące w Chinach to:

Szczepienia Chiny – profilaktyka zdrowotna

Aby uniknąć pogryzienia przez owady, a także chorób przez nie przenoszonych, używaj  środków odstraszających owady. Najlepiej zaopatrz się w zapas takich specyfików jeszcze przed wyjazdem – repelenty (z zawartością 30 do 50% DEET lub 20% ikarydyny). Ponadto noś ubrania z długimi nogawkami i rękawami.

Ponadto nigdy nie pij wody z kranu! Nawet jeśli uprzednio poddałeś ją przegotowaniu. Dodatkowo wyjeżdżając do Chin zaleca się picie tylko butelkowanej wody. Przebywając w Chinach należy przestrzegać podwyższonych zasad higieny: często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie myć owoce i warzywa. Należy być szczególnie ostrożnym podczas spożywania posiłków.

Poza opisanymi powyżej chorobami turyści wyjeżdżający do Chin zmagają się niejednokrotnie z innymi, z pozoru mniej groźnymi problemami zdrowotnymi. Najczęstszym z nich są problemy żołądkowe. Jednakże czym jest to powodowane? Zupełnie inne jedzenie, flora bakteryjna. Ponadto zawierająca drobnoustroje woda. Właśnie te czynniki mogą przyczynić się do złego samopoczucia, bólów brzucha, problemów jelitowo-żołądkowych. Jak sobie z tym poradzić? Warto mieć w apteczce zapas węgla aktywowanego, który łagodzi dolegliwości.

Chiny – szczepienia

Turystów nie obowiązują obowiązkowe szczepienia przy podróży z Polski. Jednakże to nie oznacza, że nie należy wykonać zalecanych szczepień. Jeśli chcesz pozostać zdrowy i wrócić z podróży z samymi pozytywnymi wspomnieniami – przed wyjazdem zadbaj o profilaktykę w postaci przyjęcia szczepień. Warto zaszczepić się przeciwko następującym chorobom:

Szczepienia Chiny – czy w Chinach jest bezpiecznie?

Chiny uchodzą za bezpieczny kraj. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim społeczeństwo jest zdyscyplinowane – powściągliwość i ogólnie rozumiane zdyscyplinowanie wynika bezpośrednio z kultury Chin. Mieszkańcy mają szacunek do władz oraz służb porządku publicznego. Darzą ich zaufaniem, a na ulicach chińskich miast na co dzień widać patrolujące okolicę radiowozy.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.