RPA a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Kolejnym elementem, który warto mieć na uwadze jest zadbanie przed wyjazdem o swoje zęby! Polecamy wszystkim podróżującym wizytę w gabinecie dentystycznym.

RPA – zagrożenia chorobowe

RPA to państwo położone na południowym krańcu Afryki, u styku Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego. Około 80% społeczeństwa stanowią czarnoskórzy, 9% koloredzi a 8% biali. Jeżeli planujesz podróż do tego kraju, mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego, że kierunek w którym się wybierasz leży na egzotycznych terenach. Oznacza to również, że do takiej wycieczki należy się szczególnie przygotować, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę zdrowotną. RPA to kraj, który cechuje się wysokimi temperaturami i dość suchym klimatem. Są to całkiem dobre warunki dla komarów, które są powodem wielu ciężkich w przebiegu chorób. Niestety w krajach tropikalnych wystarczy tylko jedno ukąszenie komara, aby doszło do zachorowania na groźną chorobę. Dlatego też, aby przywieźć z wyjazdu tylko dobre wspomnienia, warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Z kolei o profilaktykę można zadbać, wykonując szczepienia zanim zdecydujesz się na podróż do RPA.

Występowanie chorób w RPA

W RPA zagrożenie malarią występuje całorocznie. Ryzyko dotyczy całego obszaru państwa. Jest to związane z faktem, że roznosiciele choroby, czyli komary stale się przemieszczają – to, że nie występują na danym terenie nie oznacza, że nie pojawią się na nim przykładowo w kolejnym tygodniu. W celu ochrony przed malarią i innymi chorobami przenoszonymi przez komary podczas podróży do RPA powinieneś używać środków ochrony przed owadami. Ponadto odpowiedniego ubrania ochronnego, repelentów i preparatów owadobójczych oraz moskitier. Wskazane jest również profilaktyczne przyjmowanie leków przeciwmalarycznych.

Nie mniej poważną chorobą, która występuje również w RPA gorączka denga. Tak, jak na malarię, tak i na dengę nie ma szczepionki ani skutecznych leków zapobiegających tym chorobom. Z tego powodu bardzo ważna jest tzw. profilaktyka nieswoista.

Inne niebezpieczne, często występujące na terenie RPA choroby:

RPA – szczepienia

Podróżując do RPA nie ma obowiązku szczepień. Co nie oznacza, że nie warto ich wykonać przed wyjazdem.  Ze względu na duże zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne w tym regionie, WHO, EDCD oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych ( MSZ) zalecają przed podróżą do RPA szczepienia ochronne przeciwko takim chorobom jak:

Szczepienia RPA – czy w RPA jest bezpiecznie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży do RPA w związku z bardzo wysokim zagrożeniem przestępczością pospolitą i zorganizowaną. Na terytorium całego kraju, w tym w głównych miastach, odnotowuje się wysoką liczbę brutalnych napadów rabunkowych, morderstw i gwałtów.

Jeśli chcecie być w 100% pewni bezpieczeństwa zdrowotengo przed wyjzadem polecamy wam wizytę w gabinecie dentystycznym.