Kuba a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Kuba – zagrożenia chorobowe

Kuba to największa z wysp karaibskich, a na liście największych wysp świata zajmuje 16 miejsce. Otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami. Kuba przyciąga turystów pięknymi zabytkami, piaszczystymi plażami, idealnie czysta wodą, muzyką, salsą, najlepszymi cygarami na świecie oraz rumem. Amatorzy sportów wodnych mają tu doskonałe warunki. Kubę kojarzymy z pełnymi życia i otwartymi Kubańczykami. Ponadto, Kuba to naturalne krajobrazy niezwykłej urody, prawdziwe sanktuaria fauny i flory, a także tropikalne plaże, na których wciąż można znaleźć niemal bezludne zakątki lub nurkować podziwiając bogatą podwodną faunę i florę. Pomimo tych zachęcających do podróżowania po Kubie czynników, jest to również kraj, w którym panują groźne, tropikalne choroby. Dlatego też, aby przywieźć z wyjazdu tylko dobre wspomnienia, warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Z kolei o profilaktykę można zadbać wykonując szczepienia zanim zdecydujesz się na podróż. Innym elementem profilaktycznym jest wizyta kontrolna w gabinecie dentystycznym. Jeśli poważnie traktujesz swoje zdrowie odwiedź stomatologa.

Kuba – występowanie chorób

Najgroźniejszą chorobą, na którą do dnia dzisiejszego nie wynaleziono skutecznego szczepienia, a którą występuje na Kubie jest malaria. Przenoszona jest przez komary, których na tamtejszym terenie nie brakuje. Dodatkowo zagrożenie potęgowane jest przez fakt, że moskity bardzo szybko przemieszczają się. Ponadto występują na terenie całego kraju.

Dodatkowo na terenach Kuby wstępuje gorączka denga. Denga to potencjalnie śmiertelna choroba wirusowa, przyjmująca postać gorączki krwotocznej. Niestety na tę przypadłość również nie ma żadnego skutecznego szczepienia. Co oznacza, że aby chronić się przed malarią i dengą, należy stosować się do zasad profilaktyki – używać repelentów przeciwko komarom, moskitier, a także pamiętać o odpowiednim ubiorze – długie nogawki i rękawy.

Trzecim, nie mniej groźnym zagrożeniem jest wirus zika. Jest on szczególnie groźny dla kobiet w ciąży, gdyż może zostać przeniesiony na płód. Poniżej prezentujemy listę innych, także bardzo niebezpiecznych chorób występujących na Kubie:

Kuba – szczepienia

Obowiązkowe szczepienia przy podróży z Polski nie obowiązują. Szczepienia są zalecane przeciwko następującym chorobom:

Szczepienia Kuba – bezpieczeństwo

Ze względu na ciągłe ubożenie społeczeństwa na Kubie odnotowuje się wyższy stopień tzw. przestępczości pospolitej. Niestety, zdarzają się rabunki w pokojach hotelowych. Ponadto coraz częściej mają miejsce włamania do samochodów w celu kradzieży damskich torebek, sprzętu fotograficznego, biżuterii oraz telefonów komórkowych.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.