Filipiny a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Filipiny – zagrożenia chorobowe

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Ponadto jest niezwykłe i wyjątkowe. Na czym polega jego wyjątkowość? Leży na 7107 wyspach! Planujesz podróż na Filipiny? Oprócz odkrywania wysp i pływania po krystalicznie czystej wodzie powinieneś zdawać sobie również sprawę z czyhających na tym terenie niebezpieczeństw w postaci wielu groźnych, zakaźnych chorób. Dowiedz się, jak się przed nimi chronić i wrócić z podróży z samymi pozytywnymi wspomnieniami.

Występowanie chorób na Filipinach

Na Filipinach występuje bardzo wysokie ryzyko zachorowań na malarię, dengę, choroby zakaźne i pasożytnicze przewodu pokarmowego. Zarówno na malarię, jak i na dengę do tej pory nie wynaleziono skutecznych szczepień. Są to choroby przenoszone przez komary. Zagrożenie jest potęgowane przez fakt, że roznosiciele występują na terenie całego kraju, co jest jednoznaczne z występowaniem wspomnianych chorób. Z powodu braku szczepień na malarię czy dengę najważniejszą rolę odgrywa tzw. profilaktyka nieswoista. Co to takiego? Polega ona na szczególnej ochronie przed ukłuciami komarów. Zaliczamy do niej stosowanie moskitier oraz repelentów na komary. Ponadto noszenie ubrań z długimi rękawami i nogawkami.

Dodatkowo notuje się co raz więcej przypadków zachorowań na filariozy oraz japońskie zapalenie mózgu. Ponadto na terenie Filipin istnieje zagrożenie zarażenia się następującymi chorobami:

Filipiny – szczepienia

Przed wyjazdem na Filipiny zaleca się szczepienia przeciwko:

Szczepienia te odnotowywane są w tzw. żółtej książeczce, czyli Międzynarodowej Książeczce Szczepień (International Certificate of Vaccination). Ponadto książeczka ta stanowi całą dokumentację i przedstawia przyjęte dawki danych szczepień.

Szczepienia Filipiny – czy na Filipinach jest bezpiecznie?

Filipiny są krajem o podwyższonym ryzyku wystąpienia ataków terrorystycznych. Ponadto turystom zaleca się zachowanie ostrożności i unikanie tłumnych zgromadzeń i zbiegowisk. Zgodnie z oficjalnym komunikatem MSZ, odradza się wyjazdów na dalekie południe kraju do prowincji, w których trwa konflikt. Jednakże to nie powinno spowodować, że zrezygnujesz z wyjazdu.

Ponadto pilnuj swoich rzeczy osobistych i nie przyjmuj propozycji od nieznajomych. Tak, jak i we wszystkich miejscach na ziemi, tak również na Filipinach może dojść do drobnych kradzieży.