Armenia a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Armenia – zagrożenia chorobowe

Państwo ormiańskie powstało w miejscu zderzenia europejskiej i bliskowschodniej płyty kontynentalnej. Pod względem geograficznym Armenia to majestatyczny Kaukaz z ośnieżonymi szczytami, jeziorkami alpejskimi i lasami. Armenia słynie z tego, że została w 301 r. n.e. pierwszym chrześcijańskim krajem na świecie. Król Tirydates III, nawrócony przez Grzegorza Oświeciciela, ogłosił wtedy chrześcijaństwo religią narodową. Dumą kraju jest także unikatowy, ormiański alfabet, który powstał w 405 roku naszej ery. Poza tymi osiągnięciami i niewątpliwymi atrakcjami, które warto poznać, podróżując po tym kraju, w Armenii występuje również wiele egzotycznych, tropikalnych chorób, na które my, Europejczycy nie mamy odporności. Z tego powodu, zanim zdecydujesz się na podróż po Armenii, powinieneś udać się do lekarza medycy podróży, aby wykonać szczepienia, które Cię przed nimi uchronią. Ponadto, warto abyś poznał możliwe sposoby profilaktyki.

Występowanie chorób w Armenii

Armenia ma doskonałe warunki do szerzenia się wielu tropikalnych chorób. . Państwowa opieka zdrowotna jest w Armenii na niskim poziomie. W tym kraju istnieje wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się WZW typu A i typu B. Z tego powodu, podróżującym udającym się w regiony występowania choroby zaleca się stosowanie wzmożonej profilaktyki zdrowotnej oraz szczepienia. Ponadto owady, występujące w Armenii mogą przenosić również: : filariozę oraz leiszmaniozę. Dodatkowo kraj ten nie jest wolny od następujących chorób:

Armenia – szczepienia

Turystów nie obowiązują obowiązkowe szczepienia przy podróży z Polski. Jednakże to nie oznacza, że nie należy wykonać zalecanych szczepień. Jeśli chcesz pozostać zdrowy i wrócić z podróży z samymi pozytywnymi wspomnieniami – przed wyjazdem zadbaj o profilaktykę w postaci przyjęcia szczepień. Warto zaszczepić się przeciwko następującym chorobom:

Szczepienia Armenia – bezpieczeństwo

Armenia jest krajem bezpieczniejszym niż jej kaukascy sąsiedzi. W zatłoczonych miejscach miast i w komunikacji publicznej należy liczyć się z zagrożeniem kradzieżami. Ponadto, ze względu na napiętą sytuację polityczną między Armenią i Azerbejdżanem warto zachować szczególną ostrożność poruszając się w pasie graniczącym z Republiką Nachiczewańską (azerska eksklawa). W tym wąskim pasie pogranicza dochodzi do sporadycznie incydentów z użyciem broni. Dodatkowo mogą znajdować się tam miny.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.