Korea Południowa a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Korea Południowa – zagrożenia chorobowe

Korea Południowa to państwo w Azji Wschodniej, w południowej części Półwyspu Koreańskiego utworzone po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska Stanów Zjednoczonych. To wysoko rozwinięty kraj ze wspaniałą przyrodą i przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. To prawdziwy gospodarczy tygrys Azji, egzotyczne, choć zarazem nowoczesne państwo. Znane jest z gęstej sieci kanałów rzecznych oraz ogromnych obszarów, pokrytych lasami, które obejmują 60% powierzchni całego kraju. Dla większości Polaków wciąż kojarzy się z nieosiągalnym celem podróży, a przecież nie musi tak być.

Jeśli planujesz podróż do Korei Południowej, powinieneś szczególnie zwrócić uwagę na występujące na tym terenie groźne choroby tropikalne, które mogą okazać się zagrożeniem zarówno dla Twojego zdrowia, jak i życia. Z tego powodu dowiedz się więcej na ten temat.

Występowanie chorób w Korei Południowej

Korea Południowa leży na przecięciu dwóch stref klimatycznych. Na większości powierzchni kraju panuje klimat monsunowy umiarkowany ciepły, natomiast południowe krańce są pod wpływem klimatu podzwrotnikowego morskiego. To niestety doskonałe warunki do szerzenia się wielu tropikalnych chorób.

W tym kraju istnieje wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się malarią. Szczególnie w rejonach wiejskich w północnych częściach prowincji Incheon, Kyonggi-do i Kangwon-do. Włącznie z obszarem strefy zdemilitaryzowanej (granica z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną) w okresie marzec-grudzień. Na malarię wciąż nie wynaleziono skutecznej szczepionki. Z tego powodu, podróżującym udającym się w regiony występowania choroby zaleca się stosowanie wzmożonej profilaktyki zdrowotnej.  Ponadto owady występujące w Korei Południowej mogą przenosić również: denga, filariozę, leiszmaniozę, japońskie zapalenie mózgu oraz dżumę.

Ponadto głównym zagrożeniem chorobowym występującym w Korei Południowej pozostają choroby  przenoszone poprzez żywność i wodę:

Dodatkowo Korea Południowa jest endemicznym rejonem występowania przywry krwi   –  Schistosoma japonicum.  

Korea Południowa – szczepienia

Turystów nie obowiązują obowiązkowe szczepienia przy podróży z Polski. Jednakże to nie oznacza, że nie należy wykonać zalecanych szczepień. Jeśli chcesz pozostać zdrowy i wrócić z podróży z samymi pozytywnymi wspomnieniami – przed wyjazdem zadbaj o profilaktykę w postaci przyjęcia szczepień. Warto zaszczepić się przeciwko następującym chorobom:

Szczepienia Korea Południowa – czy w Korei Południowej jest bezpiecznie?

Korea Południowa to bardzo bezpieczny kraj. Poziom przestępczości jest na jego terenie bardzo niski. Ponadto podróżujące samotnie kobiety nie mają się absolutnie czego obawiać. Koreańczycy to naród uczciwy, nie należy się obawiać, że ktoś nas oszuka czy zrobi krzywdę.