Singapur a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Singapur – zagrożenia chorobowe

Nazwa Singapur pochodzi od słów: singa (lew) i pura (miasto), stąd niekiedy stosowana nazwa Miasto Lwa.  Ponadto jest to najgęściej zaludniony i jeden z najbardziej rozwiniętych państw świata. Dodatkowo stanowi mieszaninę kultur, w której większość stanowią Chińczycy. Pomimo małych rozmiarów, Singapur ma do zaoferowania wiele atrakcji. Kraj stanowi w zasadzie jedno miasto. Pomimo gęstej i systematycznie rozrastającej się zabudowy w Singapurze można znaleźć urocze miejsca do wypoczynku. Jest miastem gdzie intensywna zabudowa kontrastuje z bujną zielenią rozlicznych parków. Do najchętniej odwiedzanych należą takie miejsca jak Gardens by the Bay czy Bukit Timah. Dodatkowo, do Singapuru należy niewielka wyspa Pulau Ubin, która nie została poddana procesom modernizacji i jest w zasadzie jedynym skrawkiem singapurskiej ziemi o charakterze wiejsko-rolniczym.

Planujesz podróż do Singapuru? Powinieneś więc wiedzieć, że oprócz pięknych widoków i urbanizacji, musisz liczyć się z wysokim prawdopodobieństwem przywiezienia z wycieczki niemiłych wspomnień. Co mam na myśli? Wszelkiego rodzaju zagrożenia chorobowe, przed którymi możesz skutecznie się chronić, dzięki profilaktyce.

Singapur – występowanie chorób

Singapur leży w strefie klimatu tropikalnego – jest tam ciepło i wilgotno. Takie uwarunkowania sprzyjają rozwojowi chorób w organizmie człowieka. Niestety, niektórym spośród groźnych, zakaźnych infekcji nie da się zapobiegać za pomocą szczepionek ani skutecznych leków. Są to m.in. malaria i denga. Obie rozprzestrzeniają się dzięki zainfekowanym komarom – profilaktyka w obu przypadkach polega więc na ochronie przed ukąszeniami. Według danych WHO gorączka denga jest obecnie najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą na świecie, którą przenoszą komary. Jeśli chodzi o choroby przenoszone przez komary, to równie groźną, występującą w Singapurze jest wirus zika. Wirus jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży, gdyż może zostać przeniesiony na płód. Poniżej inne, także bardzo niebezpieczne choroby występujące w tym rejonie:

Szczepienia Singapur

Przed przyjazdem do Singapuru od osób podróżujących nie wymaga się specjalnych szczepień. Aby jednak zwiększyć swoje bezpieczeństwo, zaleca się zaszczepienie przeciwko takim chorobom, jak:

Szczepienia Singapur – bezpieczeństwo

Singapur jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Napady i kradzieże nie są tu powszechnie zauważalne. Turyści jednak powinni wystrzegać się opustoszałych i ciemnych miejsc, aby nie narażać się na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Kraj ten uważany jest za państwo mandatów. Karę pieniężną można otrzymać praktycznie za wszystko, nawet za żucie gumy czy jedzenie w miejscu publicznym. Należy o tym pamiętać i dostosowywać się do znaków zakazu umieszczonych w obrębie danego miejsca. Mandaty są bowiem bardzo wysokie – mogą wynosić nawet kilka tysięcy dolarów.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.