Angola a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Ponadto polecamy wam wykonać koresowe badania stomatologiczne – klinika dentystyczna.

Angola – zagrożenia chorobowe

Angola to państwo położone w południowo-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. W przeszłości była kolonią portugalską. Posiada znaczne zasoby surowców naturalnych, w tym ropy naftowej i diamentów. Swoim pięknem i egzotyką zachwyca miliony turystów każdego roku. Jednakże zanim zaplanujesz podróż do Angoli, warto zainteresować się tematem występujących tam chorób. Ponadto profilaktyki, która może Cię przed nimi uchronić oraz szczepień.

Szczepienia Angola – występowanie chorób

Naj­większym zagrożeniem jest malaria, występująca w zasadzie na terytorium całego kraju we wszystkich porach roku. Na tę chorobę do tej pory nie wynaleziono szczepienia, dlatego zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej. Koniecznie przed przyjazdem do Angoli należy zacząć zażywać leki przeciwmalaryczne, a także kontynuować ich zażywanie podczas pobytu oraz kilka tygodni po powrocie do domu. Sytuacja wygląda nie inaczej jeżeli chodzi o dengę. Według danych WHO gorączka denga jest obecnie najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą na świecie, którą przenoszą komary. Ryzyko zakażenia dengą w Angoli jest nieoszacowane i tak jak w przypadku malarii nie opracowano do dzisiaj skutecznej szczepionki.

W Angoli odnotowuje się także wysoką zachorowalność na cholerę, żółtaczkę, śpiączkę, gruźlicę, polio i trąd. Dodatkowo z każdym rokiem rośnie liczba chorych na AIDS oraz HIV. Często u turystów dochodzi także do poważnych zatruć pokarmowych. Ponadto do nie mniej groźnych, a występujących powszechnie chorób w Angoli zaliczyć możemy:

Szczepienia Angola

Przed wyjazdem do Angoli zaleca się szczepienia przeciwko:

Szczepienia te odnotowywane są w tzw. żółtej książeczce, czyli Międzynarodowej Książeczce Szczepień (International Certificate of Vaccination). Książeczka ta stanowi całą dokumentację i przedstawia przyjęte dawki danych szczepień.

Szczepienia Angola – czy w Angoli jest bezpiecznie?

Na ogół w Angoli jest bezpiecznie. Jednakże należy zawsze zachować ostrożność i mieć przy sobie lokalnie poświadczone kopie strony identyfikacyjnej paszportu, a także oryginalne dokumenty podróży wydane przez władze Angoli, takie jak pozwolenia na pobyt lub pracę, wizy i prawo jazdy. Punkty kontrolne policji są powszechne zarówno w miastach, jak i na obszarach wiejskich. Należy być przygotowanym na okazanie kopii dokumentów tożsamości.

Jeśli chcecie cieszyć się swoimi wakacjami polecamy wam też odwiedzić gabinet dentystyczny w celu zadbania o swoje zęby przed wyjazdem.