Gambia a szczepienia, o których należy pamiętać.

Lista szczepień:

Szczepienia rutynowe, tzn. zalecane wszystkim podróżującym, niezależnie od kierunku podróży jaki obierają:

Ponadto, szczepienia zalecane ze względu na kierunek podróży, jakim jest Gambia: 

Gambia

Podstawowe informacje

Powierzchnia: 11 295 km²

Liczba ludności: 2 103 000

Waluta: dalasi (GMD)

Informacje dla podróżujących do Gambii

Informacje Konsularne

Placówki RP w Gambii

Wiza do Gambii

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Gambia – zagrożenia chorobowe

Gambia to kraj położony na zachodzie Afryki nad Oceanem Atlantyckim. To doskonałe miejsce na egzotyczny urlop dla osób, które uwielbiają dziką przyrodę i chcą odkrywać afrykańską kulturę. Ponadto rzeka i tereny przybrzeżne są bogate w piękną faunę i florę – można tam spotkać około 400 różnych gatunków ptaków.  Dodatkowo spędzając wakacje w Gambii warto odwiedzić jej stolicę – Bandżul. Oprócz nowoczesnego łuku triumfalnego, znajduje się tu nowoczesny port morski i lotniczy.

Za główny ośrodek turystyczny Gambii uznaje się jednak Serekundę. Miasto wyróżnia się największą bazą noclegową w całym kraju i najciekawszymi kąpieliskami wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Ponadto to, co wyróżnia Gambię, to wyjątkowo pozytywne nastawienie mieszkańców do turystów, nie bez powodu jest nazywana Uśmiechniętym Wybrzeżem Afryki. Jednakże oprócz pozytywnego nastawienia i pięknych krajobrazów w Gambii można ,,spotkać’’ również mnóstwo zagrożeń chorobowych. Mam na myśli przypadłości, na które my, Europejczycy nie jesteśmy uodpornieni przez wzgląd na zupełnie inny klimat i florę bakteryjną.  Jeśli planujesz wycieczkę do Gambii, zapoznaj się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczących, m. in. występujących na tym terenie chorób, możliwej profilaktyki oraz szczepień.

Ponadto aby zadbać o zdrowie przed swoim wyjzadem zalecana jest kontrolna wizyta w gabinecie dentystycznym.

Gambia – występowanie chorób

Największym zagrożeniem dla turystów wybierających się w podróż do Gambii są choroby brudnych rąk, przenoszone przez zakażoną wodę, żywność. Ponadto przez nieprzestrzeganie standardów higienicznych oraz choroby przenoszone przez owady. Jednakże najpopularniejsze choroby występujące w Gambii to:

Szczepienia Gambia

Na ok. 4-6 tygodni przed planowanym wyjazdem zaleca się konsultację u lekarza medycyny podróży w celu sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i zalecanym szczepieniom. Ponadto w Gambii obowiązkowe jest szczepienie przeciw zakażeniom menigokokowym.

Dodatkowo, szczepienia rutynowe, tzn. zalecane wszystkim podróżującym, niezależnie od kierunku podróży jaki obierają:

Ponadto szczepienia zalecane ze względu na kierunek podróży, jakim jest Gambia: 

Szczepienia Gambia – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Gambii również jest na dobrym poziomie. Lepiej jednak unikać wieczornych spacerów po dzielnicach, nie polecane też są nocne eskapady w okolice granicy z Senegalem.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej koniecznie przed wyjazdem umówcie wizytę w gabinecie dentystycznym. W znacznym stopniu pomoże wam to zabezpieczyć się przed wyjazdem.