Indonezja a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Indonezja – zagrożenia chorobowe

Indonezja to największy na świecie kraj wyspiarski. Liczy ponad 17 tysięcy niesamowitych wysp, z czego aż około 6 tysięcy zamieszkałych. Ponadto najsłynniejsze z nich to Bali, Lombok, Sumatra, Jawa, Borneo i Nowa Gwinea. Indonezja jest silnie zróżnicowana kulturowo i etnicznie. Jednakże wakacje w Indonezji to kwintesencja egzotyki. Podróże związane są z różnego rodzaju podwyższonymi czynnikami ryzyka, w tym zagrożeniami dla zdrowia turystów. Przed podróżą do Indonezji nie należy zapominać o profilaktyce chorób zakaźnych, których na tych terenach nie brakuje. Jednakże przed większością z nich możesz skutecznie się bronić przyjmując szczepienia ochronne bądź poprzez profilaktykę.

Występowanie chorób w Indonezji

Komary zainfekowane drobnoustrojami chorobotwórczymi to jedno z największych zagrożeń Indonezji. W wyniku ich ukąszenia można nabawić się wielu poważnych infekcji, a szczepienia ochronne nie zawsze są dostępne. Bardzo ważne jest więc zapobieganie ukąszeniom, czyli m.in. stosowanie repelentów, moskitier i ekranów na okna i drzwi, a także odpowiedni ubiór (zakrywający ciało) oraz unikanie wychodzenia z domu podczas wzmożonej aktywności komarów. Do tych chorób, przenoszonych przez komary należą:

To choroby tropikalne występujące w Indonezji, na które nie ma szczepień ochronnych ani leków. Ponadto równie groźnymi chorobami zakaźnymi występującymi w Indonezji, są:

Indonezja – szczepienia

Przed podróżą do Indonezji zaleca się również wykonanie szczepień ochronnych przeciwko takim chorobom jak:

Aby wykonać niezbędne szczepienia do Indonezji, należy 4–8 tygodni przed wyjazdem umówić się na konsultacje do odpowiedniego specjalisty – lekarza medycyny podróży. Chociaż na te najpowszechniejsze choroby ( takie jak malaria czy denga) nadal nie ma szczepień, to na inne, równie groźne choroby warto odpowiednio wcześniej się zaszczepić.

Szczepienia Indonezja – czy w Indonezji jest bezpiecznie?

Generalnie uważa się, że Indonezja jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Należy jednak zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo do głównych niebezpieczeństw zalicza się akty drobnej przestępczości, jak kradzieże i rozboje. Ponadto w niektórych obszarach turyści są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo, w innych mniej.
Po zamach terrorystycznych na Bali w 2002 i 2005 r., a także po ostatnich w Dżakarcie, władze zwiększyły środki bezpieczeństwa, aby turyści mogli czuć się bezpiecznie. Jednak wciąż istnieje zagrożenie terroryzmem, z uwagi na działające na terenie Azji Południowo- Wschodniej fundamentalistyczne ugrupowania islamskie.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.