Laos a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Laos – zagrożenia chorobowe

Laos to kraj rolniczy, gdzie większość mieszkańców żyje w małych wioskach, zajmując się głównie uprawą ryżu.  Jednakże podróżni znajdą tu wiele ciekawych górskich tras wycieczkowych i dziką roślinność. Największą atrakcją Laosu jest jednakże jego dzika i piękna przyroda, dlatego nie można pominąć trekkingu w górach na północy kraju, spływu Mekongiem, czy kilku dni wypoczynku w „krainie 4 tysięcy wysp” na południu. Jednak, zanim wybierzesz się w podroż do Laos dowiedz się więcej na temat występujących w tym rejonie zagrożeń chorobowych, których niestety tam nie brakuje. Jednakże przed większością z nich możesz skutecznie się bronić przyjmując szczepienia ochronne bądź poprzez profilaktykę.

Występowanie chorób w Laos

Podróżni odwiedzający Laos powinni zachować dużą dozę ostrożności, ponieważ w kraju tym istnieje zagrożenie wieloma chorobami, głównie występuje tam, m.in.:

Ponadto jest to kraj, który zmaga się z grzybicami oraz innymi chorobami skórnymi. Warto ponadto mieć na względzie niebezpieczeństwo w postaci ukąszeń jadowitych węży oraz chorych na wściekliznę zwierząt. W apteczce nie może zatem zabraknąć leków antymalarycznych i łagodzących problemy żołądkowe oraz repelentów  na komary, moskity i inne insekty. Dodatkowo przed wyjazdem koniecznie trzeba zapoznać się z komunikatami wydawanymi przez WHO, a dotyczącymi sytuacji zdrowotnej w Laosie.

Laos – szczepienia

WHO, EDCD oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych ( MSZ ) zalecają przed podróżą do Laosu szczepienia ochronne przeciwko takim chorobom jak:

Szczepienia Laos – czy jest bezpiecznie?

Jak podaje strona rządowa – Odnotowuje się wzrost przestępczości pospolitej, w szczególności w miejscach uczęszczanych przez turystów.  Ostrożność należy zachować w szczególności w dużych miastach, gdzie coraz częstsze są kradzieże torebek. Zagrożenie przestępczością może wzrastać w czasie dorocznych festiwali. Samotne spacery po zmroku nie są rekomendowane.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.