Mauritius a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Mauritius – zagrożenia chorobowe

Mauritius (oficjalna nazwa: Republika Mauritiusa) to niewielka wyspa położona 1100 kilometrów na wschód od Madagaskaru na Oceanie Indyjskim. Ponadto wchodzi ona w skład archipelagu Maskarenów. Choć wyspa ma zaledwie 61 km długości i 47 km szerokości, znajdziemy tu wiele zachwycających miejsc. Te niesamowite miejsce zachwyca, m.in.: bajeczną laguną, białymi plażami. Ponadto bogactwem przyrody, które skrywają tajemnicze lasy deszczowe. Plaże na Mauritiusie należą do najpiękniejszych na świecie – z jednej strony otoczone zielonymi palmami. Natomiast z drugiej – krystalicznie czystym oceanem. To właśnie sprawia, że turyści wybierają Mauritius na kierunek swojej podróży.

Charakterystycznym rysem tej tropikalnej wyspy jest fakt, iż dookoła wybrzeża jest niezwykła, świetnie zachowana rafa koralowa, dzięki czemu panują tu idealne warunki do nurkowania. Pomimo tych zachęcających do podróżowania po Mauritius czynników, jest to również kraj, w którym panują groźne, tropikalne choroby. Dlatego też, aby przywieźć z wyjazdu tylko dobre wspomnienia, warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Z kolei o profilaktykę można zadbać wykonując szczepienia zanim zdecydujesz się na podróż.

Innym elementem zadbania o zdrowie przed wyjazdem w podróż jest wyleczenie swoich zębów. Gorąco namawiamy was do odwiedzenia gabinetu dentystycznego.

Występowanie chorób na Mauritius

Mauritius jest terenem, na którym występuje kilka groźnych chorób tropikalnych, z którymi nie jesteśmy zaznajomieni mieszkając w Polsce. Ponadto choroby te stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia, a w niektórych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci. W dużej mierze przenoszone są przez muchy, komary i moskity. No dobrze, ale o jakich chorobach mowa? Do najgroźniejszych z nich i przynoszących wiele negatywnych skutków należą:

Mauritius – szczepienia

Na ok. 4-6 tygodni przed planowanym wyjazdem zaleca się konsultację u lekarza medycyny podróży w celu sprawdzenia konieczności poddania się obowiązkowym i zalecanym szczepieniom. Jednakże od turystów przybywających bezpośrednio z Polski nie wymaga się szczepień obowiązkowych. Natomiast od osób przylatujących z krajów, w których występuje żółta gorączka, obowiązkowo wymaga się okazania zaświadczenia potwierdzającego szczepienie. Szczepienia zalecane na Mauritius, o których należy pomyśleć w pierwszej kolejności, obejmują szczepionki przeciwko takim chorobom jak:

Szczepienia Mauritius – bezpieczeństwo

Mauritius jest zaliczany do najbezpieczniejszych spośród państw afrykańskich. Oczywiście także w tym raju na ziemi zdarzają się drobne kradzieże, więc jak zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek wychodząc poza obręb hotelu. Szczególnie trzeba uważać w stolicy i na zatłoczonych plażach, bo jak wiadomo w tłoku łatwiej o okazję dla złodzieja.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy istotnym elementem podróży jest przygotowanie się do niej pod względem zdrowotnym. Dobrym sposobem na zadbanie o swoje zdrowie jest wizyta w gabinecie dentystycznym.