Peru a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Peru – zagrożenia chorobowe

Obszar Peru dzieli się na trzy zasadnicze regiony: Costę, czyli wybrzeże, Sierrę, czyli Andy oraz porośniętą przez Puszczę Amazońską Selvę. Costa zajmuje najmniejszą powierzchnię – to wąski pas ziemi nad Pacyfikiem. Ludność Peru jest zróżnicowana etnicznie. Dwie najliczniejsze grupy to Indianie (45% wszystkich mieszkańców) i będący potomkami białych i Indian Metysi (37% wszystkich mieszkańców). Ponadto w Peru wciąż mieszka wielu przedstawicieli rasy białej (15% mieszkańców kraju). Na peruwiańskich plażach spotyka się głównie amatorów surfingu, Jednakże osoby, którym obcy jest ten sport, mogą wybrać się w góry. Na turystów czekają tam nie tylko piękne krajobrazy, ale także ruiny dawnych inkaskich miast, w tym słynne Machu Picchu. Z pewnością jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Aby przywieźć z wyjazdu tylko dobre wspomnienia, warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Z kolei o profilaktykę można zadbać, wykonując szczepienia zanim zdecydujesz się na podróż do Peru.

Występowanie chorób w Peru

W Peru zagrożenie malarią występuje całorocznie. Ryzyko dotyczy całego obszaru państwa. Jest to związane z faktem, że roznosiciele choroby, czyli komary stale się przemieszczają – to, że nie występują na danym terenie nie oznacza, że nie pojawią się na nim przykładowo w kolejnym tygodniu. W celu ochrony przed malarią i innymi chorobami przenoszonymi przez komary podczas podróży do Peru powinieneś używać środków ochrony przed owadami. Ponadto odpowiedniego ubrania ochronnego, repelentów i preparatów owadobójczych oraz moskitier. Wskazane jest również profilaktyczne przyjmowanie leków przeciwmalarycznych. Nie mniej poważną chorobą, która występuje również w Peru jest gorączka denga. Tak, jak na malarię, tak i na dengę nie ma szczepionki ani skutecznych leków zapobiegających tym chorobom. Z tego powodu bardzo ważna jest tzw. profilaktyka nieswoista. Inne niebezpieczne, często występujące na terenie Peru choroby:

Peru – szczepienia

Przed podróżą do Peru zaleca się wykonać szczepienia przeciwko:

Szczepienia Peru – bezpieczeństwo

Według polskiego MSZ, przestępczość w Peru jest wyższa niż w Polsce. Zaleca się więc zachowanie ostrożności podczas podróży – noszenie przy sobie tylko niezbędnej ilości gotówki czy zostawianie wartościowych rzeczy i dokumentów w hotelowym depozycie.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.