Kambodża a szczepienia, o których należy pamiętać.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie dobierzemy pakiet potrzebnych szczepień i umówimy się na ich wykonanie.

Kambodża – zagrożenia chorobowe

Kambodża jest państwem położonym w południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego, konkretnie na Półwyspie Indochińskim. Graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem, od południowego zachodu jej brzegi oblewane są przez wody Zatoki Tajlandzkiej. Kambodża znana jest na całym świecie przede wszystkim ze względu na imponujące zabytki zachowane w kompleksie Angkor, będącym dawną stolicą Państwa Khmerów. W tym niezwykłym mieście kamiennych świątyń odnajdą się zwłaszcza miłośnicy historii. Jednakże wybierając się do Kambodży warto poznać kilka ważnych informacji dotyczących, m. in. występujących na tym terenie chorób, możliwej profilaktyki oraz szczepień. Ponadto Kambodża to jeden z krajów tropikalnych, w którym koniecznie należy przestrzegać rygorystycznych zasad ochrony własnego zdrowia. Dlaczego? To całkiem obce dla Europejczyków środowisko. Zupełnie inny klimat i warunki sprawiają, że jesteśmy bardziej narażeni na choroby niż rdzenni mieszkańcy. Na co uważać w Kambodży i jak się przygotować do wyjazdu?

Szczepienia Kambodża – występowanie chorób

Niestety w Kambodży czeka na Ciebie też wiele groźnych, a niekiedy śmiertelnych, egzotycznych chorób zakaźnych, na które do tej pory nie ma skutecznych szczepień. Są to m.in.:

Malaria stanowi zagrożenie tylko podczas wycieczek do dżungli, terenów podmokłych i bagiennych, głownie w rejonie Mekongu i na granicy z Tajlandią. Aby uchronić się przed tą niezwykle groźną chorobą, możemy przyjmować leki antymalaryczne – w tej sprawie trzeba skonsultować się z lekarzem. Ponadto istnieje zagrożenie wirusem HIV, grypą, amebą i chorobami skórnymi. Dodatkowo, innymi, nie mniej groźnymi chorobami występującymi na wspomnianym terenie są:

Szczepienia Kambodża

Ze względu na duże zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne w tym regionie, zaleca się przed podróżą do Kambodży przyjąć szczepienia ochronne przeciw tropikalnym chorobom. Jednakże szczepienia, o których należy pomyśleć w pierwszej kolejności, jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Kambodża, to szczepienia przeciwko takim chorobom jak:

Szczepienia Kambodża – bezpieczeństwo

Podróżując po Kambodży, tak jak i po innych krajach trzeba zachować ostrożność. Codziennie dochodzi do kradzieży i aktów drobnej przestępczości. Ponadto należy unikać ciemnych zaułków i zachować ostrożność w trakcie wieczornych spacerów. Ostatnimi czasy nasiliły się napady na turystki na tle seksualnym, dlatego też podróżowanie w grupie jest znacznie bezpieczniejsze.